Лінкбілдінг. Білі та сірі методи SEO – Evolution SEO – Evolution

Лінкбілдінг. Білі та сірі методи

Лінкбілдінг - один із стовпів SEO. Він передбачає нарощування якісної посилальної маси від трастових сайтів. Велика кількість лінків релевантної тематики зі сторонніх ресурсів надає позитивний вплив на ранжування, і надає можливість вийти в ТОП пошукової видачі.

Трохи історії

shutterstock_99568817-1024x768До 2012 року більшість стратегій лінкбілдінга не відповідали рекомендаціям пошукових систем, в першу чергу - Google. Багато SEO-фахівців не докладали належних зусиль для якісної реалізації поставлених завдань.

Їх алгоритм роботи був простий:

 1. Створити одну статтю.

 2. Розмістити безліч посилань з унікальним анкорами на десятках або сотнях сайтів. Релевантність не мала особливого значення. Були задіяні навіть «сміттєві» блоги.

 3. Отримати відмінні позиції ранжирування за кілька місяців.

У 2012 році Google запустив Penguin. Більшість сайтів, що просувалися по банальним тактикам, втратили свої позиції. Багатьом з них не вдалося відновитися. В результаті жорстких заходів і періодичних оновлень для виключення впливу нових тактик, біле SEO (відповідає вимогам пошукача) почало виходити на перший план. Для ледачих фахівців настали чорні дні.

Білі методи лінкбілдінга

Важливо пам'ятати - пошуковик цінує природні посилання. Вони генеруються завдяки якості контенту сторінки, на яку ведуть, незалежно від ресурсу, що просувається. Їх можна отримати природним способом. Але це складне завдання, що вимагає значних зусиль. Природні посилання прекрасно працюють. Як ідеальний варіант можна навести алгоритм дій провідного західного фахівця. Що він зробив:  
 • знайшов трастовий блог з релевантною тематикою і великою кількістю передплатників;Link-Building-in-SEO

 • залишив в коментарях посилання на більш детальну (додаткову) інформацію, розміщену на своєму сайті;

 • отримав переходи від читачів блогу;

 • отримав твіт зі своїм посиланням від автора (додалося ще кілька сотень переходів);

 • розмістив гостьовий текст в блозі з посиланням на своїй проект.

Результат розміщення одного коментаря став причиною ланцюга подій, що призвели до приросту трафіку. Ще одним варіантом білого лінкбілдінга можна назвати публікацію в трастових каталогах. Їх залишилося дуже мало. Багато себе скомпрометували. Тому слід приділяти підвищену увагу вибору майданчика. Сприяти приросту трафіку може спілкування на форумах і активність у соціальних мережах з розміщенням релевантних посилань. Важливо забезпечити природність текстів. Цікавий варіант білого нарощування посилальної маси в західному сегменті - спонсорська діяльність. Невеличкий внесок допоможе отримати посилання на свій ресурс. Поки Google не звертає уваги на подібне просування.

Сірий лінкбілдінг сьогодні - чорний завтра

Існує безліч сірих технологій накопичення посилальної маси. До числа найбільш примітивних відноситься платне розміщення на релевантних сайтах або в паблік. Важливо вибрати трастовий ресурс, який не розглядається пошукачем як біржа посилань. До більш складних і витратним методам можна віднести створення мережі блогів:

link-diversify-to-increase-domain-authority
 1. Викуповуються домени тематичних онлайн журналів з простроченням по оплаті хостингу (повинні мати високі показники PR).

 2. Починається наповнення унікальним контентом.

 3. У текстах проставляються посилання на обнародувані сайти.

 4. Ресурс отримує природну кількість посилань.

Ця технологія знайома багатьом. У Мережі функціонують аукціони, де продаються старі домени. До сірих технологій відносять:

 • багаторівневі посилання (піраміди, колесо посилань);
 • створення сайтів WEB 2.0;
 • використання соціальних закладок.

Кожному, хто вибрав шлях сірого накопичення посилальної маси, необхідно пам'ятати - алгоритми і стандарти Google розвиваються і змінюються. Періодично проводяться чистки злісних порушників. Сірий метод може опинитися поза законом в пошукових системах.

Поділитися в соц.сетях