Google Search Console: інструменти для веб-майстрів SEO – Evolution SEO – Evolution

Google Search Console: інструменти для веб-майстрів

google_cearch_consol-1Google Search Console дозволяє перевірити ряд характеристик сайту, зробити його більш привабливим і зручним для користувача, а також своєчасно відреагувати на санкції і фільтри. Даний інструмент простий в освоєнні. Він розширює спектр можливостей для аналітики. Великий функціонал допомагає оптимізувати ресурс під вимоги пошукача для поліпшення ранжирування.

Панель інструментів

Дана вкладка залишається найбільш використовуваної. Вона дозволяє виявити сторінки, які не пройшли індексацію або мають помилки. Існує можливість проаналізувати пошукові запити. З панелі інструментів відбувається перехід на найбільш затребувані вкладки. Вона відображає ключові проблеми, виявлені даними інструментарієм.

Аналіз пошукових запитів

Ця вкладка надає можливість вивчити запити, які використовуються користувачами для переходу на сайт. Вона знаходиться в панелі зліва в групі «Пошуковий трафік».

Існує кілька варіантів відображення графіків. Що можна включити в аналіз:

  • кліки;

  • CTR;

  • покази;

  • позиції.

Цей інструмент можна використовувати для поліпшення семантичного ядра і визначення найбільш ефективних ключів.

Помилки сканування

У вкладці «Сканування» розташований пункт «Помилки сканування». Перехід дозволяє визначити всі биті посилання на сайті. Якщо їх багато, пошукова система може ідентифікувати ресурс як занедбаний, знизивши його позиції. Існує можливість вивести статистику для перевірки з десктопа, смартфона і звичайного телефону.

Файли Sitemap і robots.txt

sitemap_&_robotsУ цьому розділі зібрано перелік файлів Sitmap, якими керується пошуковий робот. Їх можна додавати і змінювати, керуючи індексацією сайту. Внесення файлів сприяє прискореної перевірки, тому ресурс швидше з'являється у видачі пошукової системи.

Панель дозволяє провести перевірку robots.txt. Відповідний інструмент демонструє всі зазначені сторінки та їх стан. Тут же відображаються наявні помилки, в тому числі доступність для пошукового робота. Даний інструмент можна використовувати для формування якісного, ефективного файлу robots.txt, а також своєчасного внесення змін.

На додаток до звичайного роботу надається можливість скористатися індексацією зображень за допомогою спеціального алгоритму.

Видалити URL-адреси

Даний розділ інструментів веб-майстра від Google дозволяє подати запит на видалення з пошукової системи окремих сторінок сайту. Воно може бути тимчасовим або постійним з чищенням кешу на серверах пошукача. Після направлення запит стає в чергу для обробки. Якщо в robots.txt раніше були допущені помилки і проіндексувалися небажані сторінки, їх можна видалити.

Посилання сайту

Даний інструмент розташований у вкладці «Вид в пошуку». Він дозволяє побачити швидкі посилання, автоматично формуються в пошуковій видачі нижче title або тексту сторінки. У більшості випадків вони відсутні. Але якщо їх сформувала пошукова система, такі посилання можна самостійно видалити або перерозподілити рейтинг.

Оптимізація Html

У вкладці «Вид в пошуку» демонструється, які проблеми присутні в розмітці сайту. Відсутність або дублювання title, description та інших значущих метатегов негативно сприймається пошуковою системою. Оптимізація Html дозволяє виявити і усунути помилки. Це може поліпшити позиції у видачі пошукової системи.

Оптимізація під мобільні пристрої

google_search_console-2Трафік з мобільних пристроїв постійно зростає. Google став використовувати новий алгоритм для перевірки сайтів на зручність використання зі смартфонів. У відповідному розділі можна дізнатися перелік сторінок, недружніх до перегляду на мобільних.

Зовнішні посилання і фільтри

Розділ «Посилання на ваш сайт» надає можливість оцінити і проаналізувати кількість посилань з зовнішніх джерел. Цей інструмент допомагає знайти причину накладення деяких санкцій, що знижують ранжування.

«Заходи, прийняті вручну» - перелік накладених на сайт фільтрів. З цього інструменту необхідно починати пошук причин падіння трафіку з пошукових систем.

Google Search Console пропонує безліч здатних поліпшити ранжування інструментів.

Поділитися в соц.сетях