Як час завантаження впливає на позиції сайту в Google пошуку SEO – Evolution SEO – Evolution

Як час завантаження впливає на позиції сайту в Google пошуку

Використання швидкості завантаження сайту як одного з факторів ранжирування було анонсовано Google кілька років тому. Причина - прагнення корпорації максимально швидко надавати користувачам потрібну, якісну інформацію. Але ступінь значущості швидкості завантаження зрозуміла не до кінця. У реальності вона прямо і побічно впливає на стан ресурсу в пошуковій видачі.google-speed

Прямий вплив

В одній з присвячених швидкості статей фахівці з Google відзначили, що даний алгоритм впливає на пошукову видачу в певних умовах:
  • при інших рівних. Швидкість враховується, якщо інші впливають на ранжування показники порівнюваних сайтів знаходяться на однаковому рівні. Тобто повільний ресурс з якісним контентом і хорошими поведінковими чинниками буде вище у видачі, ніж швидкий, але неінформативний;

  • пошук через Google.com англійською мовою. Перевірити актуальність цієї інформації важко. Швидше за все, після публікації даного джерела вплив алгоритму розширилося на інші варіанти пошуку;

  • потрапляння у вибірку. Швидкість при ранжируванні враховується для декількох відсотків сайтів від усієї кількості в Інтернеті. Їх число з високою ймовірністю буде збільшуватися, тому що пошукові роботи можуть з легкістю вимірювати цю метрику (швидкість завантаження).

Пошук з мобільних пристроїв

page_speed-2Корпорація Google орієнтована на мобільних користувачів. З технічних причин (обмеження мобільного Інтернету) вони приділяють підвищену увагу швидкості завантаження при пошуку зі смартфонів і планшетів. Час, за яке сторінка повністю завантажується, має більше значення для мобільного пошуку, ніж для десктопа. Тому швидкість ресурсу значно впливає на пошукову видачу в Google для смартфонів і планшетів. Цей параметр входить у вимоги до отримання позначки «mobile friendly».

Інтернет на десктопних пристроях швидше. Їм зручніше користуватися, тому при формуванні списку релевантних посилань у видачі швидкість враховується менше.

Непрямий вплив

Важливо розуміти, чому Google приділяє підвищену увагу швидкості завантаження. Багато користувачів, особливо з мобільних пристроїв, не хочуть довго чекати, поки завантажиться сайт. Їм простіше закрити сторінку і перейти за іншим посиланням. Це важливо не тільки для пошукача. Результатом такої поведінки для власника сайту стане збільшення кількості відмов. Погіршується ранжування.

Сайт який швидко завантажується з більшою ймовірністю піддасться більш детальному вивченню. Мінімальне очікування між завантаженнями сторінок може справити позитивний вплив на глибину пошуку. Користувач проведе на ресурсі більше часу. В результаті покращаться поведінкові фактори і його позиції.

Такі досягнення можливі, якщо сайт наповнений якісним контентом, має гарне юзабіліті і допомагає вирішувати питання користувачів. Виходячи з цього, підвищення швидкості завантаження необхідно приділяти увагу, коли інші методи просування максимально реалізовані.

Як збільшити швидкість сайту

speed-page-3Причини повільної роботи ресурсу:
  • невдалий вибір хостингу. Завантаження сторінки вимагає високої швидкості віддачі даних з сервера і прийому запитів. В ідеалі вона повинна обмежуватися можливостями для користувача Інтернету. Вибір хостингу з урахуванням відвідуваності, території проживання основного числа користувачів і ресурсів допоможе домогтися оптимальної швидкості завантаження;

  • неякісний (засмічений) код. Це характерно для дешевих сайтів. Їх розробляють з використанням типових елементів, які містять безліч зайвого коду на догоду універсальності. Застосування великої кількості бібліотек, подгрузка з багатьох файлів, непродумане написання і безладне розміщення скриптів робить негативний вплив на швидкість завантаження;

  • погана оптимізація. Зображення у великій якості для мобільних версій сайтів, важкі фони і не несуть смислового навантаження елементи сповільнюють ресурси, не даючи нічого взамін;

  • висока відвідуваність на сайтах з CMS. При великих навантаженнях робота двигунів на PHP погіршується. Вирішити цю проблему допоможе кешування.

Збільшення швидкості завантаження може вимагати значних часових і фінансових витрат. Реалізація даного завдання доцільна в крайніх випадках. Краще відразу створювати швидкі сайти.

Поділитися в соц.сетях