Як відео підвищує позиції сайту SEO – Evolution SEO – Evolution

Як відео підвищує позиції сайту

video-kontent-1Сучасні пошукові системи не можуть розпізнавати вміст розміщених на сторінці відеофайлів. Вони враховують назву ролика і окремі теги. Але використання подібного контенту здатне підвищити позиції сайту. Це обумовлено поведінковими чинниками, що враховуються пошуковими системами при визначенні рівня якості ресурсу, що виявляє вплив на позиції в пошуковій видачі. До їх числа відноситься час перебування на сторінці. Кліки - другий фактор, який враховується пошуковими системами. Його можна збільшити шляхом розміщення відео.

Медіаконтент допомагає відвідувачеві сторінки отримати потрібну йому інформацію, виключивши необхідність читати текст. Тому багато хто з них звертають увагу на відеоролики.

При підрахунку часу перебування на сторінці пошукова система не враховує спосіб перегляду відео - у вікні або на весь екран. Зараховуються обидва варіанти.

За статистикою 17% користувачів проводять на сторінці не більше 3-4 секунд. Це розцінюється пошуковими системами як негативний вплив. Наявність відео дозволяє істотно знизити даний відсоток.

Завдяки релевантному медіаконтенту час перебування користувача на сторінці можна збільшити в 2, 3 і більше разів. Прогрес відіб'ється в пошуковій видачі у вигляді значного зростання позицій.

Кліками вважається запуск, перемотування і зупинка відео. Це теж покращує поведінкові фактори і безпосередньо впливає на ранжування.

Чому ця методика використовується рідко

video-kontent-2Більшість власників комерційних сайтів переконані в необхідності розміщувати виключно власноруч зняті відеоролики. Реалізація даного завдання вимагає тимчасових і фінансових витрат.

В реальності спеціалізовані сервіси рясніють якісним відео на будь-яку тему. Якщо автор дозволяє вбудовування в html на сторонніх ресурсах, проблеми з авторськими правами відсутні. Істотно підвищити позиції сайту здатне чуже відео, що містить релевантний контент.

Які відеоролики розміщувати:

  • тематика відповідає сторінці. Наприклад, якщо просувається товар, бажано розмістити огляд. Він викличе більше довіри, ніж реклама;

  • медіаконтент доповнює основний контент. Відео має викликати інтерес і містити детальну (додаткову) інформацію щодо розміщеного на сторінці тексту;

  • без агресивної реклами. Це стосується сторонніх роликів. Вони повинні бути якісними, краще - інформативними. Нав'язлива реклама інших ресурсів (особливо конкурентів) здатна зробити негативний вплив на успіх бізнесу;

  • ємність і інформативність. Медіаконтент повинен бути якісним. Висока вартість зйомок, динамічний кадр і спецефекти відносяться до числа необов'язкових елементів. Підвищене значення має чітка картинка, розбірливий звук і хороша артикуляція.

Кому допоможе відео в просуванні сайту, сторінки

Дана методика підійде ресурсам, які знаходяться в топ-10 або топ-20. Наявність трафіку поліпшить поведінкові чинники. Важливо, щоб у сторінки і відео були перегляди.

Прямий трафік

video-kontent-3Окремі користувачі (число яких стрімко збільшується) використовують разом з пошуковим запитом слово «відео» або шукають його у відповідній вкладці. Розміщення роликів на сторінці може стимулювати просування. Так як мультимедійні дані використовують далеко не всі компанії, можна виключити більшість конкурентів, в тому числі які займають більш високі позиції в звичайній пошуковій видачі.

Непряме просування

Ексклюзивний відеоконтент допоможе отримати додаткову кількість посилань. Альтернативний варіант - розмістити на сторінці кілька тематичних відеороликів. В цьому випадку користувачеві буде зручніше дати посилання на сайт, а не на ролик в YouTube або на інших сервісах. Так нарощується природна посилальна маса (якщо контент якісний і корисний). Позиції ресурсу збільшуються.  

Розміщення відео в картках з товарами може стати хорошим стимулом для покупців, які не прийняли рішення про покупку. Поліпшення конверсії підвищить ефективність ресурсу для бізнесу. Щоб досягти успіху, важливо вибрати якісний, релевантний контент.

Поділитися в соц.сетях