Дзеркала сайту і 301 редирект SEO – Evolution SEO – Evolution

Дзеркала сайту і 301 редирект

dzerkala_saity-1Дзеркала - сайти з різними адресами і ідентичним вмістом. До їх числа відносяться ресурси з 2 версіями адреси (з префіксом www і без нього). У більшості випадків вони автоматично ідентифікуються пошуковими системами. У видачі відображається тільки головне дзеркало. Це може спричинити втрату обсягу посилальної маси, здатної вплинути на розташування ресурсу в пошуковій видачі.

Наприклад, частина користувачів використовує адресу з www, частина - без цієї приставки. Пошуковик вибирає один з варіантів, не враховуючи в ранжируванні посилання з зовнішніх джерел на другий.

Як виникають дзеркала

Дзеркала часто створюють самі адміністратори ресурсів. Це дозволяє вирішити ряд завдань:
  • залучення type-in ​​трафіку. Користувачі вписують адресу різними способами, в тому числі з помилками. Щоб не втратити їх, можна створити дзеркало з налаштованим 301 Redirect. Воно буде перенаправляти трафік на головну версію ресурсу;

  • забезпечення доступності. Дзеркала можуть розміщуватися на різних серверах і доменах. Якщо головна версія ресурсу перестане працювати, користувачі будуть перенаправлятися на запасні адреси;

  • зміна домену. Склеювання дзеркал з перепризначенням головною версією сайту дозволяє зберегти позиції і більшу частину ваги при зміні URL ресурсу.

Ще одна причина - автоматичне створення дзеркал. Пошукова машина вважає різними посилання з www і без нього. В цьому випадку склеювання і вибір головної версії сайту здійснюється автоматично.

Домен з www або без

dzerkala_saity-2Єдиної думки щодо вибору формату домену з www або без нього не існує. На користь обох варіантів призводять обґрунтовані, раціональні доводи.

Чому обирають посилання без www:

  • краще з точки зору зручності використання. Користувачеві доведеться набирати на 4 знака менше. Це особливо критично при виході в Інтернет з мобільних пристроїв;

  • немає безглуздих даних в URL. На даний момент префікс www не містить смислового навантаження. Користувач за замовчуванням знає, що сайт розміщений в Глобальній мережі;

  • скорочення коду. Кожен символ має вагу. Чим їх більше, тим вище навантаження на сервер і потреба у вільному просторі.

Чому обирають посилання з www:

  • сформований спосіб поведінки. Частина користувачів звикло до URL з префіксом;

  • простота ідентифікації поза Глобальної мережі. Людині простіше визначити, що перед ним адресу сайту в Інтернеті, якщо в ньому присутній префікс;

  • частина фахівців вважає, що наявність www в коротких URL робить їх більш привабливими;

  • сервіси найбільших пошуковиків використовують приставку в своєму адресі.

Призначаємо і склеюємо дзеркала вручну

daerkala_saity-3Для об'єднання будь-якої кількості дзеркал і перенаправлення всього трафіку на головну версію сайту використовується 301 Redirect. Реалізація даного завдання вимагає роботи з 2 файлами з кореневого каталогу robots.txt і .htaccess. У першому досить вказати головний хост після всіх правил індексації. Для цього використовується директива «Host:». В одному рядку з нею вписується головна адреса.

З .htaccess трохи складніше. Для кількох різних доменів застосовується такий запис:

RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ site.com $ [OR, NC]

RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ www.site.com $ [NC]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! ^ / Robots. *

RewriteRule ^ (. *) $ Http: // site.com.ru/$1 [R = 301, L]

Замість site.com вставляються домени, які склеюються. В останньому рядку вказується головний URL.

Якщо потрібно склеїти дзеркала з різними префіксами, використовується такий запис:

RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ www.site.ru [NC]

RewriteRule ^ (. *) $ Http://site.ru/$1 [R = 301, L]

У цьому прикладі головним призначається сайт без префікса. Щоб зробити зворотну операцію, потрібно поміняти адреси місцями.

301 редирект надає можливість склеювати однакові сторінки і автоматично перенаправляти користувача з одного URL на інший, навіть якщо їх контент відрізняється. Наприклад, головне дзеркало можна прив'язати до місця перебування користувача. При введенні адреси для РФ юзер з Білорусі автоматично перейде на білоруську версію ресурсу.

Можна склеювати дзеркала з URL на кирилиці з адресами на латиниці. Замість кириличного тексту необхідно вказати адресу в форматі кодування punycode.

Поділитися в соц.сетях