Оптимізація зображень. Чи потрібно прописувати alt і title для малюнків? SEO – Evolution SEO – Evolution

Оптимізація зображень. Чи потрібно прописувати alt і title для малюнків?

Alt and titleЗображення використовуються як фон, для розведення тексту, демонстрації релевантних наочних прикладів і зразків товару, який просувають. Графічна інформація допоможе легше і швидше донести інформацію до користувача, сконцентрувавши його увагу на ключових аспектах. Тому зображення продовжують бути затребуваними. Оптимізується їх розмір, використовується векторна графіка і масштабування для різних розмірів області перегляду. Це робить позитивний вплив на швидкості завантаження рядових і кроссплатформенних сайтів.

Зображення можна оптимізувати для SEO. Результатом стане новий канал трафіку пошуку по картинках. Призначений в пошукових системах. Запити типу «% предмет_що_інтересує фото» отримують більшого поширення. Для того щоб взяти цей трафік, необхідно коректно оптимізувати зображення за допомогою 2 атрибутів тега <img> - alt і title. Вони можуть містити однакову інформацію для спрощення розробки, але виконують різні завдання.

Призначення alt

Alt повинен містити альтернативний текст, що виводиться на місці демонстрації зображення, якщо воно не загрузилось, було видалено або користувач відключив показ картинок. Заповнення цього атрибута - один зі стандартів W3C, що робить позитивний вплив на валідації.

Alt важливий для оптимізації, так як в описі можна використовувати ключові запити. Пошукові системи ще не навчилися розпізнавати зображення, проте роботи давно використовують даний атрибут для пошуку по картинках.

Рекомендації до заповнення alt:

  • чесна інформація. Опис повинен відповідати зображенню і контенту сторінки. Якщо картинки використовуються для розведення і не несуть смислового навантаження, тег краще залишити незаповненим або видалити;

  • мінімальна довжина - 3 слова. В іншому випадку буде складно описати зображення. Можна написати 250 символів максимум (більше тексту з alt пошукові роботи не беруть). Не варто вживати всі ключові слова. Робот побачить переоптімізацію і накладе фільтр;

  • title сторінки і alt картинки не повинні збігатися. Пошукова машина розглядає подібну поведінку як переоптімізацію. Зображення випаде з індексу;

  • багато однакових alt - погано. Причина аналогічна попередньому пункту. Подібна проблема критична для інтернет-магазинів, де на одній сторінці демонструються десятки однакових товарів. Вихід із ситуації - вказувати назву і артикул товару. Але ймовірність збереження зображень в індексі зменшиться.

Значимість alt для Google і Yandex в органічному пошуку

Зображення atl and titleГоловні для нашого регіону пошуковики демонструють неоднорідну реакцію на вміст атрибута alt. Google враховує його, як звичайні слова в тексті сторінки. Результатом використання ключових слів стане демонстрація документів з зображеннями.

Для Yandex alt менш значущий. Він ігнорує його в органічному пошуку. Тому заповнення не вплине на приріст трафіку.

Атрибут title

Вміст title демонструється при наведенні курсору на зображення. Він покликаний надати користувачеві розширену інформацію. Якщо про зображення нічого сказати, в цей тег можна переписати вміст alt.

Примітно, що даний атрибут враховується при пошуку по картинках виключно пошукачем від Yandex. Тому його заповнення можна використовувати для отримання додаткового трафіку.

Але основне завдання title - поліпшення юзабіліті. Це може уплинути на ранжування. Користувач отримає більше інформації і довше пробуде на сайті.

Поділитися в соц.сетях