Як проіндексувати сайт в пошукових системах? SEO – Evolution SEO – Evolution

Як проіндексувати сайт в пошукових системах?

Індексація - занесення інформації про сайт, його тематиці та контенту в базу даних пошукової системи. Вона необхідна для того, щоб ресурс відображався в пошуковій видачі.

Індексацію здійснюють роботи. Вони обходять сайти за посиланнями, збираючи дані. Для проходження даної процедури необхідно дати «наводку» на свій ресурс. Існує кілька варіантів реалізації цього завдання.

Готуємося до виходу

robots_txtПерш ніж направити зусилля для якнайшвидшого проходження індексації, необхідно:

  • перевірити стан файлу robots.txt;

  • додати карту сайту в форматі xml (або індексну xml карту);

  • частково або повністю наповнити ресурс перед запуском.

Це спростить роботу пошукових роботів, допоможе їм зрозуміти характер даного ресурсу і створити маршрут для індексування сторінок.

Стаємо в чергу

indeksacia_saityКожна пошукова система має сторінку типу «add url». Вона надає веб-майстру можливість додати сайт в чергу на індексацію. Реєстрація триватиме кілька секунд. Досить ввести адресу і капчу. Окремі пошуковики (наприклад, Нігма) можуть запросити інформацію про регулярність оновлення сайту.

Дану процедуру необхідно провести у всіх пошукових системах, актуальних для вашої ЦА. Вони будуть приносити трохи трафіку, що може виявитися вигідним.

Швидкість індексації варіюється від 1 години до декількох тижнів. Це обумовлено великою кількістю причин. Наприклад, погана історія домену може істотно відкласти візит пошукового робота. Для швидкої індексації не рекомендується зупинятися на цьому способі.

Соціальні закладки

Кілька років тому сервіси з соціальними закладками значно прискорювали індексацію ресурсу. Зараз вони здатні приносити невеликий трафік.

Існує безліч сервісів соціальних закладок. Для розміщення інформації про сайт використовуються спеціальні інструменти. Вони надають можливість додатися на десятки подібних сторінок за короткий час.

На сьогоднішній день цінність даного дітища web 2.0 не надто значима. Однак воно здатне принести певну кількість зацікавлених користувачів.

Тимчасові і вічні посилання

Перевіряючи контент проіндексованого сайту, пошуковий робот переходить по всіх представлених у ньому посиланнях (якщо це не заборонено спеціальним атрибутом). Розмістивши текст, звідки можна перейти на ресурс, що потребує індексації, можна швидко потрапити в бази даних пошукових машин.

Найчастіше перевіряються сайти ЗМІ і популярних блогів (вони регулярно оновлюються). Існує 2 варіанти залучення робота на свій ресурс:indeksacia_saity_1

  • тимчасове посилання на головній сторінці. Коштує дешево. Надає можливість отримати увагу пошукової машини;

  • вічне посилання в новому контенті. Подібні публікації коштують дорожче. Важливо приділити підвищену увагу вибору сайту-донора. Він повинен бути релевантним. Вічне посилання в новому контенті приверне пошуковик для індексації і передасть вагу трастового ресурсу. Це підвищити ранжування.

Соціальні мережі

Twitter, Google+, YouTube, Facebook і інші соціальні мережі часто індексуються пошуковими машинами. Вони володіють великою вагою в разі прийняття роботом рішення для переходу. Значний авторитет надає посилання джерела, яке прискорить індексацію сайту.

Необхідно врахувати окремі тонкощі подання посилань в різних соціальних мережах. Не варто сподіватися на швидкий перехід робота зі сторінок ВК - там використовується редирект.

Вибрати один варіант для проходження індексації можна, якщо до старту сайту залишається достатньо часу. Робочий ресурс, наповнений корисним, унікальним і актуальним контентом здатний приносити конверсію в перші дні свого існування. Для цього його необхідно зробити видимим для пошукових машин.

Поділитися в соц.сетях