Html – карта. Чи потрібна вона на сучасних сайтах? SEO – Evolution SEO – Evolution

Html - карта. Чи потрібна вона на сучасних сайтах?

site-map

Html-карта - окрема сторінка в кореневому каталозі ресурсу, що містить всі посилання на необхідні для демонстрації користувачам розділи і статті. Вона повинна відображати ієрархію сайту, щоб користувач зрозумів структуру розподілу інформації і швидше знайшов необхідні дані.

Чи потрібна html-карта, якщо є xml-карта, яка:

 • краще сприймається пошуковими роботами;

 • забезпечує більш тонке налаштування індексації;

 • надає можливість задавати частоту оновлень.

Все залежить від розміру сайту. Html-варіант карти знадобиться ресурсам зі складною архітектурою, великою кількістю сторінок і декількома рівнями укладення. В цьому випадку окрема сторінка з описом всіх розділів дасть наступні переваги:

 • пошукові роботи будуть краще розуміти архітектуру сайту. Вони отримають можливість проіндексувати Site map-3більше кількість сторінок. Це актуально, якщо є xml варіант карти. Даний факт підтверджують представники Гугл і Яндекс. Фактично карта в форматі html може стати резервним варіантом, якщо щось станеться з xml-файлом. В результаті підвищиться ймовірність індексації більшого числа сторінок;

 • комфорт для користувача. Коли відвідувач послідовно вивчає кілька сторінок і не може знайти раніше розглянуту статтю, перехід на карту допоможе швидше зорієнтуватися, підвищивши зручність роботи з ресурсом. Це актуально для тих, у кого не зберігається історія сторінок;

 • простіша навігація на ресурсі з великою кількістю сторінок. Розуміння ієрархії допомагає краще орієнтуватися і швидше шукати необхідну інформацію. Результатом стане поліпшення досвіду користування;

 • дотримується правило «трьох кліків» для реалізації поставлених завдань на сайтах з будь-якою кількістю рівнів вкладеності. Швидкість збільшується на 30%, так як для пошуку потрібно всього 2 кліка - на саму карту і необхідне посилання.

 • окремі пошукові машини вважають наявність карти обов'язковим елементом ресурсу. Якщо потрібно вибрати між html і xml варіантом, слід віддати перевагу першій. Це особливо актуально для дуже складних сайтів. Він орієнтований на роботів і користувачів. Однак індексація буде проходити повільніше. Тому краще мати обидва варіанти.

Коли html-карта не потрібна

Site-map 3Html-картою нехтують на сайтах з вкладеністю не більше 2-3 рівнів, інформативним меню навігації і продуманої, налаштованої xml-картою. Вона не знадобиться на односторінкових ресурсах.

Фактично html-карта - сторінка з великою кількістю посилань. Чи буде вона перерозподіляти вагу і порушить структуру сайту? Імовірність цього украй мала, так як на неї ведуть посилання з усіх індексованих сторінок, після чого відбувається взаємний обмін вагою.

Використовувати атрибут nofollow не рекомендується. Це виключить одну з основних функцій карти - напрямок пошукових машин для більш повної індексації сайту.

Як створити html-карту сайту

Це краще робити вручну або написати код для сайтів з динамічним оновленням. Альтернатива - вбудовані можливості CMS, яка буде складати карту в автоматичному режимі.

Можна скористатися платними і безкоштовними сервісами для генерації карт. Беручи подібне рішення, важливо врахувати ризики:

 • розміщення прихованих посилань, що крадуть вагу;

 • розміщення шкідливого ПЗ;

 • низька ефективність роботи.

Ідеальний варіант - карта, створена в стилі, відповідному дизайну сайту. Вона не буде вибиватися із загального оформлення і допоможе сприймати сайт більш цілісно. Щоб поліпшити розуміння з боку користувачів, посилання рекомендується супроводжувати описом.

Поділитися в соц.сетях